Podróżowanie dla właścicieli czworonogów nie musi być czymś niemożliwym do zrealizowania. Wręcz przeciwnie – wspólny wypad z naszym najlepszym przyjacielem może być pełen iście beztroskich i niezapomnianych chwil. Oczywiście – zdarzyć się może, że do niektórych miejsc zwyczajnie nie wejdziemy z czworonogiem, są to jednak marginalne przypadki. Aktywny wypoczynek w górach przepełniony godzinnymi marszami do doskonała wręcz okazja do tego, by zabrać tam również i naszego psa. O czym jednak powinniśmy pamiętać?

O czym pamiętać?

Należy mieć na uwadze fakt, że nie w każdym miejscu będziemy mile widziani z naszym czworonogiem – niektóre parki narodowe nie akceptują psów. Powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, lecz także psa – zabierzmy więc miskę i zapas wody. Zdecydowanie lepiej jest także postawić na szelki, aniżeli zwykłą obrożę. Pamiętajmy, że psie łapy są stosunkowo wrażliwe i podatne na uszkodzenia – jeżeli więc dana trasa okaże się być nazbyt trudna, konieczny okazać się może zakup specjalistycznego obuwia dla psów. Nie zapomnijmy również o woreczkach na odchody – to, że znajdować się będziemy na łonie natury, nie oznacza, że nasz pies z automatu staje się częścią tego ekosystemu.

Pies na szlaku.

W żadnym wypadku nie powinniśmy zbaczać z wyznaczonego szlaku. Absolutną koniecznością jest również to, by nasz pies znajdował się na smyczy. Pamiętajmy, że góry to przede wszystkim dzika przyroda – pies, ze względu na doskonale rozwinięty zmysł węchu może złapać trop i podążyć jego śladem, a tym samym – zniknąć nam z oczu.