Wakacyjny wyjazd nie musi być jednoznaczny z tym, że z naszego portfela zniknie ogromna wręcz suma pieniędzy. Oczywiście, podróż do miejsc, które królują w rankingach najpopularniejszych destynacji turystycznych w tym przypadku może wiązać się ze sporymi wydatkami. Na terenie naszego kraju znajduje się jednak sporo urokliwych, a przy tym niedocenianych miejsc. Nie tylko nie zastaniemy tam tłumów, lecz także nie nadwyrężymy naszego domowego budżetu. Jeżeli marzą Ci się zasłużone wakacje, lecz nie chcesz skończyć z pustym portfelem – podpowiemy, do jakich miejsc warto się udać.

Mazury.

Kraina Tysiąca Jezior to region niezwykle popularny wśród turystów – nie dziwi więc, że w sezonie wakacyjnym w wielu miejscach natrafić możemy na istne tłumy. Wypad nad mazury nie musi się jednak wiązać z ogromnymi wydatkami – wystarczy, że zawitamy do mniej uczęszczanych, acz równie urokliwych miejsc. Nietrudno znaleźć jest tam atrakcyjne oferty noclegu – na przykład na agroturystykach.

Dolina Biebrzy.

Podlasie to dosyć niedoceniany region na terenie naszego kraju, a przez niektórych wręcz wyśmiewany. Województwo podlaskie nie może się pochwalić pierwszym miejscem w rankingu najpopularniejszych miejsc pod względem turystycznym. Nie oznacza to jednak, że Podlasie nie ma nic do zaoferowania – wręcz przeciwnie. W tym regionie znajdziemy wiele urokliwych miejsc, a jednym z nich niewątpliwie jest Dolina Biebrzy. To istna ostoja dzikiej przyrody, gdzie schronienie znalazły liczne gatunki ptaków. Miejsce te idealnie nadaje się na aktywny wypoczynek – wszystko za sprawą tego, że nie brakuje tam tras rowerowych czy pieszych.