Wydawać się może, że wakacje są całkowicie beztroskim okresem, podczas którego możemy oddawać się jedynie relaksowi. Wszak nasz wyjazd zaplanowaliśmy tak dokładnie, że zwyczajnie nic nie może pójść nie tak. Jak się jednak okazuje, na wiele rzeczy zwyczajnie nie mamy wpływu, a los bywa na tyle przewrotny, że potrafi pokrzyżować nawet najdokładniej zaplanowany wyjazd wakacyjny. Rozsądnym rozwiązaniem jest więc wykupienie ubezpieczenia turystycznego – zarówno w przypadku podróży krajowych, jak i zagranicznych. A w szczególności, jeżeli właśnie zamierzamy wyjechać za granicę.

Wyjazd za granicę.

Jeżeli planujemy zagraniczny wyjazd w obrębie krajów Unii Europejskiej – mamy możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zapewnia ona nam możliwość skorzystania z podstawowej opieki zdrowotnej na wypad choroby lub urazu, nie oznacza to jednak, że pokrywa ona wszystkie koszty związane z leczeniem. Może się zdarzyć, że część leczenia nie zostanie refundowana, a my borykać się będziemy z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Nie tylko zdrowie.

Choć zdrowie jest bezcenne – to ubezpieczenie turystyczne chroni nie tylko je, lecz także nasze mienie. Zagubienie bagażu czy padnięcie ofiarą kradzieży to wbrew pozorom częste zjawiska. Również i w tych przypadkach możemy liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. Zdarza się również, że niejednokrotnie nasz lot zostaje odwołany lub opóźniony, a tym samym – nasze plany pokrzyżowane. W takiej sytuacji możemy spodziewać się odszkodowania.