Grecja jest krajem wyjątkowym, na terenie którego nikt z nas na nudę nie będzie mógł narzekać. Gdzie warto się wybrać, by w pełni docenić magię tego kraju oraz docenić jego turystyczny potencjał? Na jedną z wielu wysp, kuszących wspaniałym klimatem oraz wyjątkowymi atrakcjami. Jaki kierunek warto wybrać?

Kreta – raj dla miłośników historii


Jedną z tych wysp, którym biura podróży zajmujące się organizacją wypoczynki na terenie Grecji bardzo chętnie poświęcają swój czas, jest Kreta. Nic w tym dziwnego. Nie brak tu modnych kurortów z pięknymi plażami, na terenie których można spędzić udane wczasy, nie brak tu również cennych zabytków, będących kuszącym celem wycieczki dla wielu miłośników historii. Minojskie pałace, ciekawe wystawy oraz plaże, na terenie których wciąż można jeszcze odpocząć w spokoju i ciszy – oto wielkie walory tej wyspy.

Rodos – śladami Joannitów


Wycieczki po wyspie Rodos cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród tych osób, które interesują się historią. Dlaczego? Bo to właśnie na tej wyspie można ujrzeć wiele cennych zabytków, przypominających o działalności Joannitów oraz roli, jaką odegrali oni w dziejach Grecji. Pałac Wielkich Mistrzów, wiekowe świątynie i obronne zamki – oto atrakcje, dzięki którym pobyt na terenie tej wyspy każdemu z nas dostarczy wiele emocji. Nie brak tu również sielskich wiosek, w których ludzie wciąż żyją w zgodzie z wyspiarską tradycją, oraz kameralnych plaż, na których można cieszyć się słońcem. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, warto zatem postawić na ten kierunek.

Zakynthos – kraina żółwi


Wakacje z żółwiami? Kto ceni przyrodnicze skarby oraz piękne krajobrazy, ten z pewnością doceni możliwość spędzenia urlopu na wyspie Zakynthos. Brak tu wielkich kurortów, są za to malownicze plaże oraz urocze zatoczki. Zatoka Wartki, Błękitne Groty oraz plaże, na terenie których chętnie pojawiają się żółwie – oto wybrane atrakcje, którymi ta grecka wyspa już dawno podbiła serca wielu turystów – przyrodników.

Grecja to kraj wyjątkowy, urzekający wspaniałą historią oraz wyspiarskim charakterem. W tej części świata każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, a czas spędzony na greckich wyspach dla nikogo nie będzie czasem straconym.