Zanim będziesz mógł zasiąść z całą rodziną do wielkanocnego śniadania, by napawać się już tylko obecnością bliskich, pysznym jedzeniem i beztroskim czasem, czeka cię przynajmniej kilka tygodni intensywnych przygotowań. Sama Wielkanoc też zresztą zmusi cię do pracy. Skoro zapraszasz do siebie gości, jesteś odpowiedzialny za to, by mogli oni miło spędzać czas, dlatego musisz wokół nich wprost skakać, pilnując tego, by miski leżące na stole zawsze były wypełnione, a naczynia czyste. Czy naprawdę masz ochotę po raz kolejny spędzać święta w taki sposób? Jeżeli nie, zdecyduj się na Wielkanoc nad morzem, która zmieni twoje postrzeganie na temat wszelkiego rodzaju świąt, także tych bożonarodzeniowych.

Pomimo tego, że w praktyce święta nie są wcale czasem odpoczynku, to jednak takie powinny one być. Jak każdy inny zasługujesz na chwilę spokoju i relaksu. Wolne dni powinieneś więc przeznaczyć na to, by zajmować się tym, czym chcesz, a nie tym, czy musisz. Decydując się na spędzenie Wielkanocy nad morzem, odpuszczasz sobie ten cały stres i zmęczenie powiązane przede wszystkim ze sprzątaniem. Nie musisz już pucować swojego domu na błysk. Jeżeli tylko dobrze czujesz się w bałaganie, nie musisz go porządkować wyłącznie z uwagi na zaplanowanych gości. Przygotowania ograniczają się wyłącznie do spakowania walizki i załatwienia ewentualnych formalności związanych z wyjazdem. Szorowanie podłóg czy pranie firanek schodzi na dalszy plan. A czy rzeczywiście warto przeznaczać tak dużą część swojego życia na sprzątanie?

Oczywiście Wielkanoc nad morzem pozwoli ci również na uniknięcie innych obowiązków. Nie dość, że nie będziesz musiał aż tak sumiennie i skrupulatnie wszystkiego sprzątać i czyścić, to jeszcze do tego unikniesz ciągłych przedświątecznych zakupów, które bywają szczególnie trudne z uwagi na kolejki tworzące się do kas. Odpadnie ci jeszcze jeden obowiązek – gotowanie. A choć przygotowywanie potraw świątecznych bywa przyjemne, to jednak wymaga poświęcenia ogromu czasu, którego odwiecznie każdemu brakuje.