Targ serowy w Alkmaar to niewątpliwie widowisko na miarę światową.

Serowa degustacja

Na całym świecie jest wielu miłośników serów. Odmian tego przysmaku jest tak dużo, że można wybierać i przebierać. Każdy i tak znajdzie te gatunki, które okażą się dla niego najsmaczniejsze. Nie ma także powodu do niepokoju, gdy komuś sery nie zasmakują. Nie ma takiego musu. Dobrym pomysłem na uświetnienie dnia w Holandii jest jednak udział w pewnym widowisku. Targ serowy w Alkmaar jest właśnie takim miejscem, gdzie toczy się prawdziwe serowe życie, gdy ma on akurat miejsce. Targów serowych jest pewnie więcej na terenie całej Holandii, więc warto zorientować się w ich ofercie i datach przeprowadzenia targu.

Holandia – miasto serów

Holandia słynie z serów, wiatraków, tulipanów i kanałów. W dzisiejszym artykule skupmy się na serach, czyli jednym z głównych symboli tego państwa. Tradycja sprzedawców sera jest przekazywana z pokolenia na pokolenia i sięga już XVI wieku. Targ serowy to miejsce w którym można zachwycić się tym jak to wszystko wygląda. Sery są wybierane, ważone, kupowane. Są specjalni tragarze, którzy są odpowiedzialni za przenoszenie danych produktów. Krążki sera nie są tanie i lekkie, ważą one nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jeden to waga 20 kg, a jednocześnie nosi się ich 8! Co ciekawe, tragarze nie chodzą, lecz biegają z tym całym towarem.

Serowe widowisko

Im ser droższy, oznacza to, że jest też starszy. Dzięki temu wiadomo z jak długoletnim serem mamy do czynienia. Zwyczajnych turystów nie stać na to, żeby kupić jakiś wielki krążek sera. Z tego też powodu można skusić się na mniejsze porcje w zwykłych sklepach i nie będziemy specjalnie za to przepłacać. Obejrzenie targu serowego w Alkmaar jest wspaniałą propozycją widowiska, na które warto skusić się  podczas pobytu w tym państwie. Targ serowy w Alkmaar cieszy się sporym zainteresowaniem, więc warto już o wiele wcześniej zająć swoje miejsce przy barierce by móc w pełni zobaczyć jak to wygląda na żywo w Holandii.