Skamieniałości bez udziału człowieka stają się już coraz rzadszym, ale nadal możliwym do zobaczenia zjawiskiem na świecie.

Cuda natury

Nie można we wszystko ingerować. Natura czasami sama z siebie potrafi stworzyć takie cuda, że człowiek może jedynie się nimi zachwycać. Nie bez powodu nie wszystkie miejsca są dostępne do dostąpienia ingerencji ludzkiej. Jednym z takich miejsc u naszych sąsiadów w Czechach jest Adrspach. Jest to dość rozległy teren, w którym nic nie jest wyrzeźbione ręką człowieka. Turyści mają okazję popływać tam tratwą i posłuchać żartów flisaków. Jest także możliwość podziwiania tam delfina, karpia, Starosty i Starościny. Jest się czym zachwycić. Każdemu udaje się dostrzec inne kształty, więc zabawa podczas grupowego zwiedzania jest naprawdę przednia. Jest to idealne miejsce na jednodniowy wypad z Polski i spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz zobaczenie skamieniałości przez udziału człowieka.

Mysia Dziura w Skalnym Mieście

Ciekawym miejscem jest także możliwość przejścia przez Mysią Dziurę. Jest to miejsce w całości stworzone przez naturę. Szczelina ma szerokość 50 cm. Niektórzy śmieją się, że osoby z większą wagą mogą się tam nie zmieścić. Warto spróbować swoich sił jeśli widzimy, że mamy szansę się tam przecisnąć. Jest to wbrew pozorom wcale nie taka mała przestrzeń, a wrażenia z przejścia Mysiej Dziury pozostaną w turystach jako miłe wspomnienie z podróży. W Skalnym Mieście nie brakuje też dwóch wodospadów, z których być może poleci woda? Czas pokaże. Wiele będzie zależeć od przewodnika który będzie oprowadzał po tym miejscu.

Jaskinie w Polsce

Jeżeli dobrze rozejrzymy się w bliższej i dalszej okolicy dostrzeżemy, że w Polsce także znajduje się sporo jaskiń. Niektóre z nich są także nienaruszone przez człowieka. Spędzenie czasu na łonie natury jest naprawdę wspaniałą propozycją na spędzenie dnia. Nie musimy wyjeżdżać do dalekich krajów by odnaleźć na mapie państwa takie miejsca. Skamieniałości bez udziału człowieka są już raczej rzadko spotykanymi atrakcjami, ale nie niemożliwymi do odnalezienia przez turystów. Warto szukać ich na mapie państw, czytać opinie w Internecie i może uda się trafić na inne tego typu miejsca.