Wakacyjna podróż nie musi być jednoznaczna z całkowitym opustoszeniem naszego portfela do istnego cna. Wycieczki uwielbiane są przez niemal wszystkich, a i w ostatnim czasie podróżowanie staje się coraz popularniejsze – zarówno wśród młodych osób, jak i tych starszych. Nawet jeżeli nie stać nas na wakacje all inclusive i miejsce w najlepszym kurorcie – nic straconego. Budżetowa podróż wciąż może być pełna wspaniałych przygód i możliwości do wypoczynku. Przedstawimy kraje, do których to podróż nie uszczupli w znaczącym stopniu naszych finansów!

Portugalia.

Portugalia to niezwykle malowniczy kraj o bogatej historii i majestatycznych krajobrazach, a przy tym – stosunkowo tani dla podróżnych. Co równie ważne – w wielu miastach możemy także wykupić specjalną kartę, która uprawnia nas do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, jak i licznych zniżek za wstęp do niektórych miejsc.

Albania.

Albania nie jest krajem, który znajduje się w czołówce najpopularniejszych celów podróży turystycznych. A szkoda, bowiem zachwyca swoimi malowniczymi krajobrazami, dostępem do morza a przy tym – kraj ten nie jest jeszcze aż tak bardzo oblegany przez turystów, co oznacza, że nie zaznamy tam ścisku. Co jednak istotne – ceny w Albanii potrafią być niższe niż w Polsce, a i koszty noclegu nierzadko wynoszą zaledwie kilkadziesiąt złotych za dobę.

Łotwa.

Podobnie, jak w przypadku Albanii, tak i Łotwa nie jest pierwszym wyborem dla większości turystów. Z całą jednak pewnością – kraj ten jest wart zwiedzenia, a odnajdą się w nim wszyscy fani historii i architektury. Wszystko to za sprawą bajecznych wręcz zabytków, z czego niektóre znajdują się nawet na liście światowego dziedzictwa UNESCO.