Spacer po Skalnym Mieście jest wielką atrakcją w Czechach.

Skalne Miasto w Czechach

Praga jest już bardzo wdzięcznym miejscem do odwiedzania stolicy Czech w wolnym czasie. Niewątpliwie jest tam także dużo atrakcji, na które warto zwrócić uwagę. Przepiękną perełką do której jest organizowanych sporo wycieczek zorganizowanych jest jednak Skalne Miasto w Czechach. Wyjazd z biurem podróży w to miejsce nie jest bardzo drogi. Nie trzeba martwić się noclegiem, gdyż wszystko zostanie załatwione w jeden dzień. Warto skusić się na wyjazd do Skalnego Miasta gdyż jest ono w pełni stworzone przez przyrodę, nie ma tutaj ingerencji człowieka, co w sumie już bardzo rzadko się zdarza. Nie można przejść obojętnie obok takich cudności wytworzonych przez świat natury.

Duży i Mały Wodospad

W Adrspach znajdują się Duży i Mały Wodospad, z których leje się woda. Jednak czy na pewno? Podczas zwiedzania z przewodnikiem jest dodatkowa atrakcja. Na niektórych wycieczkach turyści w okolicy wodospadu mogą krzyczeć ,,Karkonoszu, daj nam wody”. Jeżeli jesteście ciekawi co się wtedy wydarzy, koniecznie musicie wziąć udział w takiej wycieczce. Spacer kolejnymi ścieżkami Skalnego Miasta pokazuje, że jest się tam czym zachwycić. Jest to idealne miejsce na łonie przyrody w Czechach, gdzie można spędzić miło czas w niecodziennej dla nas scenerii. Warto wybrać się do Adrspach i na żywo zobaczyć też różne skamieniałości.

Podobieństwa w Adrspach

Podczas spaceru po Skalnym Mieście można zauważyć różne rzeźby. Są tam m.in. Starosta i Starościna, dwa duże hipopotamy, można ujrzeć także głowę lwicy. Nie zabrakło też delfina, karpia i Madonny. Według źródeł Skalne Miasto w Czechach odwiedziło wiele znanych osób, a jedną z nich prawdopodobnie był Wolfgang Amadeusz Mozart. Badacze jednak mają różne zdania jeśli chodzi o jego spacery po tym miejscu. Jedni twierdzą, że był i bardzo mu się podobało. Inni z kolei uważają, że miał tylko taki zamiar, jednak stanęło na tym, że zatrzymał się pod bramą. Pewnie już nigdy nie poznamy prawdziwej wersji tych wydarzeń.