Ogród Keukenhof w Holandii to miejsce, gdzie na brak różnych zachwycających odmian tulipanów nie można narzekać.

Wyjazd do Holandii

Podróżowanie za granicę z powodu pandemii na długi czas było znacząco utrudnione. Obecnie jednak sytuacja została już całkiem opanowana, jednak jeszcze nie zakończona. Podczas planowania zagranicznych wycieczek warto zwrócić uwagę na Holandię. Jest to przepiękny kraj, który słynie przede wszystkim z co najmniej czterech rzeczy – tulipanów, serów, wiatraków i kanałów. Jeśli chodzi o wszystkie z nich są naprawdę cudowne i jest się czym zachwycić. Każdemu z nich poświęconych jest wiele miejsc w tym kraju obok których nie można przejść obojętnie. Wiadomo, że podczas kilku dni nie uda się zobaczyć wszystkiego, jednak na pewno można podjąć próbę zwiedzenia najciekawszych miejsc. Ogród Keukenhof w Holandii niewątpliwie taki jest.

Wiele hektarów tulipanów

Wyobrażasz sobie wiele hektarów z różnymi odmianami tulipanów, które mienią się różnymi barwami? Już nie musisz tego robić tylko w marzeniach. Idealnym sposobem na zagospodarowanie kilku dni urlopu jest wybranie się do innego państwa. Ogród Keukenhof w Holandii zachwyca mnogością odmian tych kwiatów. Można tam spędzić godziny, a i tak nie uda się wszystkiemu bardzo dokładnie przyjrzeć. Warto wybrać się tam w okresie kwitnienia kwiatów, by faktycznie móc podziwiać ich feerię barw. Zwiedzanie odbywa się mniej więcej od marca do maja, więc jest to świetny termin, by właśnie się tam wybrać i móc zobaczyć to całe piękno na żywo.

Piękno kwiatów

Początkowo Ogród Keukenhof w Holandii był miejscem do uprawy roślin. Następnie przez długie lata był nieużytkowany. Pewnego razu hodowcy tulipanów zgłosili się do królowej z prośbą o udostępnienie im tego miejsca do posadzenia tulipanów. Królowa wyraziła na to zgodę pod warunkiem, że raz w roku to miejsce będzie udostępnione dla zwiedzających i tak też się dzieje po dziś dzień. Na terenie Keukenhof znajdują się także liczne pawilony z kwiatami, aranżacje np. na busie lub na sukni ślubnej. Jest się czym zachwycić. Istnieje także możliwość kupienia sadzonek wybranych odmian tulipanów, na których najbardziej nam zależy.