Samotni podróżni nie są dzisiaj rzadkim widokiem – coraz częściej natrafiamy na autostopowiczów, którzy, rzuciwszy wszystko i wiele się nie zastanawiając, udali się w podróż swojego życia. W niektórych regionach świata, w szczególności – jeżeli chodzi o samotnie podróżujące kobiety – taki widok potrafi wzbudzać sensację i zdziwienie. Podróż po naszym kraju w pojedynkę nie jest niczym niebezpiecznym – przedstawimy także inne kraje, w których sprawa wygląda podobnie!

Szwajcaria.

Na pierwszym miejscu uplasowała się malownicza i bogata w przepiękne krajobrazy, jak i zabytki, Szwajcaria. Wskaźnik przestępczości w tym kraju jest niezwykle niski, dlatego wybierając się do Szwajcarii – nie musimy obawiać się o własne bezpieczeństwo.

Słowenia.

Słowenia to kraj graniczący z Chorwacją, Austrią, Włochami czy Chorwacją. Państwo te położone jest nad morzem Adriatyckim – co jest niewątpliwym plusem pod względem atrakcyjności turystycznej. W tym roku to właśnie Słowenia uznana została za drugi najbezpieczniejszy kraj w Europie.

Portugalia.

Na trzecim miejscu w rankingu najbezpieczniejszych krajów w Europie pod względem tegorocznego okresu wakacyjnego znalazła się Portugalia. Jest to najbardziej wysunięte na zachód państwo Europy – Portugalia króluje pod względem licznych zabytków i przepięknych miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić.

Na którym miejscu znalazła się Polska?

Nie sposób nie wspomnieć o Polsce, która – niestety – znalazła się dopiero na 26 miejscu, wyprzedzając takie kraje, jak Wielka Brytania, Albania, Estonia, Rumunia czy Bułgaria. Jakie kryteria były w takim razie brane pod uwagę? Przede wszystkim opieka zdrowotna, jakość powietrza i wód oraz wskaźnik przestępczości.