Polska to kraj o niezwykle bogatej historii, choć w sporej mierze wypełnionej sporym cierpieniem jej obywateli. Na terenie naszego kraju znaleźć możemy ogromną wręcz ilość obiektów muzealnych, które prezentują historie danego regionu, czy też kraju. Wizyta w muzeum to doskonała okazja do tego, by wręcz zanurzyć się w dawnej historii. Podpowiemy, jakie muzea zasługują na szczególną uwagę!

Wawel.

Zamek Królewski na Wawelu to nie tylko istna perełka architektoniczna, lecz także miejsce, w którym od ponad 90 lat mieści się placówka muzealna – została ona otworzona już w roku 1930. W zamkowych murach podziwiać możemy liczne eksponaty, takie jak słynny szczerbiec – rzekomo ten sam, który miał zostać wyszczerbiony przez Bolesława Chrobrego podczas wyprawy kijowskiej. Doszło do tego, gdy monarcha uderzył mieczem w słynną Złotą Bramę.

Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na terenie całego kraju. Placówka ta zebrała ponad 30 tysięcy cennych eksponatów związanych z wydarzeniami II Wojny Światowej, walką Polaków o niepodległość czy Powstaniem Warszawskim. Celem działania tejże placówki jest przedstawienie najważniejszych – w naszej historii – wydarzeń związanych z tym konfliktem.

Zamek w Malborku.

Zamek w Malborku to monumentalna budowla – jest to największy tego rodzaju obiekt w całej Europie. Obecnie mieści się tam zamkowe muzeum, w którym zgromadzonych zostało aż 40 tysięcy różnych eksponatów o ogromnej wartości historycznej. Sam zamek jest również otwarty do zwiedzenia – możliwe jest więc przechadzanie się jego korytarzami, komnatami i zapoznanie się z codziennym życiem niegdysiejszych właścicieli, a więc Krzyżaków.