Wakacje – znaczna część turystów preferuje wyjazd w góry czy nad morze, gdzie beztrosko mogą wylegiwać się na tamtejszych plażach w blasku słońca. Wakacyjny wyjazd nie musi się jednak ograniczać do tych dwóch miejsc – Polska jest krajem, który ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. W szczególności dla wszystkich miłośników historii i architektury, gdyż Ci mogą być w istnym, siódmym niebie. Przedstawimy najpiękniejsze zamki na terenie Polski, które koniecznie warto jest zwiedzić.

Wawel.

Jak o zamkach mowa, to nie można nie wspomnieć o Wawelu. Ta monumentalna budowla znajduje się w Krakowie. Pierwsze obiekty murowane powstały na terenie obecnego zamku już w okolicach XI wieku. Nie ma jednak co ukrywać, że dzisiejszy zamek królewski na Wawelu w żadnym wręcz stopniu nie przypomina tego, czym był kiedyś. Wszystko za sprawą licznych wojen, konfliktów, grabieży czy pożarów, które niejednokrotnie nawiedzały ten zamek. Sprawiło to, że był on więc wielokrotnie przebudowywany i odbudowywany – za każdym razem w zgoła odmiennym stylu architektonicznym.

Zamek w Malborku.

Krzyżacki zamek w Malborku jest największą tego rodzaju budowlą w całej Europie – nie tylko jednak to sprawia, że zasługuje on na szczególne uznanie. Historia tego zamku sięga roku 1280, kiedy to rozpoczęła się jego budowa.

Zamek Czocha.

Zamek Czocha to iście wyjątkowe miejsce w skali całego kraju. Położony jest on w niewielkiej miejscowości Sucha – choć przez lata pełnił funkcję warowni obronnej, obecnie w jego wnętrzach znajduje się 3 – gwiazdkowy hotel i spa. Na turystów i zwiedzających nie czeka jedynie sam relaks – zamek ten wręcz wypełniony jest niezwykle ciekawymi historiami, legendami czy pokaźnymi wystawami muzealnymi.