Ibiza to popularny kierunek wakacyjnych wypraw, któremu znane biura podróży nie bez powodu tak chętnie poświęcają swój czas. Ta hiszpańska wyspa ma się czym pochwalić, a liczne atrakcje sprawiają, iż wypoczynek na jej terenie każdemu z nas sprawi wiele radości. Co koniecznie trzeba zobaczyć na tej wyspie?

Cala Salada


Ta kamienica zatoczka ma wiele uroku, a że przyciąga kameralnym charakterem, jest kuszącym miejscem dla osób pragnących wypoczywać w ciszy i spokoju. Piękne widoki oraz fakt, iż miejsce to jest dość trudno dostępne skutecznie chroni zatokę przed tłumami i sprawia, że wciąż panuje tu wspaniała atmosfera.

Jaskinia Ses Fontanelles


Na Ibizie nie brak pięknych jaskiń, ta jednak zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jaskinia Ses Fontanelles kusi prehistorycznymi rysunkami, które są ciekawymi pamiątkami z czasów punickich. A ponieważ wejście do jaskini znajduje się na znacznej wysokości, w drodze do niej można cieszyć się pięknymi widokami na okolicę.

Ibiza Town


Ibiza Town to popularny ośrodek turystyczny oraz atrakcyjny kierunek wycieczki dla wszystkich tych osób, które chcą się nacieszyć spacerami po pięknej starówce. Potężne fortyfikacje, malownicze mury miejskie oraz wąskie uliczki, po których można spacerować do woli – oto atrakcje, dzięki którym każdy z nas może tu spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

Ses Salines


Ses Salines to ciekawy rezerwat przyrody, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Nadmorskie zbiorniki wykorzystywane do pozyskiwania soli mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, a że w tej niezwykłej scenerii można podziwiać około200 gatunków ptaków, popularność tego rezerwatu nikogo dziwić nie powinna.

Ibiza to wyjątkowa wyspa, która może nas zaskoczyć swymi kontrastami oraz doskonałymi warunkami do wypoczynki. Cenne zabytki, przyrodnicze skarby oraz tętniące życiem kurorty, na terenie których priorytetem jest dobra zabawa – oto czynniki, dzięki którym ta hiszpańska wyspa wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata.