W tym poście chcę Wam pokazać moje ulubione miejsca, w których można zrobić zdjęcia dobrej panoramy z najlepszymi widokami z różnych punktów Sztokholmu.

1. Ratusz w Sztokholmie

Położony na wyspie Kungsholmen obok mostu Stadshusbron, sztokholmski ratusz pozwala na podziwianie widoków na miasto. Jest to zazwyczaj miejsce wybierane przez wszystkich, ponieważ znajduje się w centrum. Aby dostać się na szczyt wieży, musisz wjechać windą, a następnie wejść po schodach. Na szczycie wieży jest ograniczenie do 20 lub 30 osób więc kolejki są częste. Widok jest bardzo imponujący.

2. Restauracja Gondolen

Położona w dzielnicy Södermalm (przystanek metra Slussen) restauracja znajduje się na podwyższeniu z widokiem na Morze Bałtyckie, Mälaren, Slussen i Gamla Stan. Do restauracji i punktu widokowego można dostać się windą Katarinahissen znajdującą się u podstawy lub przez mostek prowadzący z Mosebacken. Jedzenie w restauracji jest dość drogie, ale nocne widoki mogą być tego warte (i kolacji). Oferuje on widoki na Gamla Stan, Skeppsholmen i Djurgården.

3. Most Skeppsholmbron

Most ten, znany z koron, które go zdobią łączy wyspy Norrmalm i Skeppsholmen i oferuje unikalny widok na wschodnią fasadę Gamla Stan.

4. Punkt widokowy Monteliusvägen

Mariaberget jest wzgórzem w północno-zachodniej części wyspy Södermalm. Bardzo blisko domu Mikaela Blomkvista, jednego z głównych bohaterów sagi Millennium. Jest to bardzo dobre miejsce w lecie dla tych, którzy nie mają nic przeciwko wczesnemu wstawaniu, aby zobaczyć wschód słońca.

5. Skinnarviksberget

Ten kopiec w pobliżu brzegu jeziora Mälaren na wyspie Södermalm jest najwyższym naturalnym punktem w Sztokholmie i rozciąga się z niego widok na całe miasto.

6. Tantolunden

Sady Tanto na południowo-zachodnim krańcu wyspy Södermalm mają nie tylko wyjątkowy krajobraz wewnętrzny pełen małych miejskich sadów, ale także oferują niesamowity widok na zatokę Årsta, wyspy Långholmen i Reimersholme. Najlepiej wysiąść na przystankach metra Zinkensdamm lub Hornstull i iść pieszo przez około 10 minut.