Grecja to piękne miejsce, które ma wiele do zaoferowania. Kultura jest bogata, a ludzie serdeczni.

Aby jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz. W ten sposób możesz dostosować swoją podróż do swoich osobistych zainteresowań i potrzeb.

Niniejsza lista atrakcji nie jest wyczerpująca, ale powinna stanowić świetny punkt wyjścia dla każdego odwiedzającego Grecję.

– Akropol w Atenach to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Grecji. Został zbudowany na szczycie wzgórza Akropolu, a jego budowę rozpoczęto w 447 pne. Jest to stanowisko archeologiczne i muzeum, w którym znajdują się jedne z najsłynniejszych rzeźb ze starożytnej Grecji, takie jak fryz Partenon, Nike z Samotraki i Dyskobola.

– Klasztor św. Jana Chrzciciela (klasztor św. Jana Chrzciciela) znajduje się na małej wyspie w pobliżu Patmos w Grecji. Został założony przez św. Jana Chrzciciela około 60-62 rne, a jego budowa trwała do 80-90 rne. Dziś działa jako prawosławny klasztor.

– Partenon to jedna z najsłynniejszych budowli na świecie. Jest to świątynia poświęcona Atenie, bogini mądrości i strategii. Został zbudowany w 447 pne na Akropolu, wzgórzu z widokiem na Ateny.

Co zobaczyć i zrobić w Świątyni Posejdona?

Świątynia Posejdona znajduje się w starożytnym mieście Knidos, które jest małym miasteczkiem w południowo-zachodniej Turcji.

Świątynia została zbudowana około 460 rpne i była poświęcona bogu Posejdonowi. Świątynia nigdy nie została ukończona z powodu trzęsienia ziemi. Składa się z pojedynczej celli z kolumnami jońskimi i tetrastylowym portykiem.

Świątynia była odkopywana od XIX wieku i obecnie jest otwarta dla zwiedzających. Istnieje również wiele innych starożytnych budowli z tego okresu, które warto zwiedzić w Knidos, takich jak Pomnik Nereidy, który jest kolejną świątynią poświęconą Posejdonowi; lub Agora, która jest otwartą przestrzenią, w której ludzie mogliby gromadzić się w celach handlowych lub rozrywkowych.

4 miejsca, które musisz zobaczyć w Grecji, których nie będziesz żałować

Grecja to kraj o bogatej kulturze i historii. Jest też bardzo piękny. Jeśli więc planujesz wyjazd na wakacje, oto 4 miejsca, których nie pożałujesz:

– Ateny: stolica Grecji, Ateny to kolebka demokracji i kolebka cywilizacji zachodniej. Ma wiele starożytnych zabytków, w tym Akropol i Partenon.

– Santorini: Jest to wyspa zamieszkana od około 3500 lat. Najpopularniejszymi atrakcjami są białe domy z niebieskimi dachami i plaże z czarnym piaskiem.

– Mykonos: Ta wyspa była zamieszkana od co najmniej 1000 lat p.n.e. Istnieje wiele pięknych plaż, w tym Paradise Beach, która jest jedną z najsłynniejszych plaż na świecie.

– Kreta: Kreta to wyspa w Grecji. Najpopularniejszymi atrakcjami są zapierające dech w piersiach widoki ze szczytów starożytnych klasztorów i ich pięknych plaż. Z pewnością jedno z ulubionych miejsc na ziemi.