Dominikana przyciąga słońcem i pięknymi plażami. To idealny kierunek dla tych, którym marzą się beztroskie wczasy nad Morzem Karaibskim. Dominikana kusi, a że biura podróży mają coraz ciekawszą ofertę wyjazdów, każdy z nas może wybrać się do tego kraju.

Co warto zobaczyć w Dominikanie?

Dominikana ma się czym pochwalić. Kraj ten zajmuje większą część wyspy Haiti, dzięki czemu może kusić malowniczym wybrzeżem, plażami i modnymi kurortami. Główne ośrodki turystyczne na wyspie to Puerto Plata, Punta Cana, La Romana i Samana. W tych ośrodkach turystycznych na gości czekają dobrze urządzone hotele, w których spotykają się goście z całego świata. Nie brak tu również atrakcji dla tych, którzy w czasie wycieczki chcą nacieszyć się pięknem lokalnej architektury lub przyrody. Podobnie jak atrakcje turystyczne w Urugwaju, tak samo na Dominikanie są one zróżnicowane i znajdziemy praktycznie wszystko. Z pewnością warto odwiedzić Santo Domingo, czyli najważniejsze miasto w kraju. Jego najstarsza część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stając się tym samym jedną z najważniejszych atrakcji na Karaibach.

Piękne zabytki w Dominikanie

W Santo Domingo nie brak pięknych zabytków, przy czym uwagę gości najmocniej przyciąga Katedra Najświętszej Maryi Panny – pierwsza katolicka katedra Ameryki, w bryle której łączą się ze sobą cechy typowe dla sztuki gotyckiej i barokowej. Nie lada gratką dla każdego będzie wizyta w katedralnym skarbcu, w którym kryje się wiele antycznych dzieł sztuki o ogromnej wartości artystycznej i historycznej. Dom Krzysztofa Kolumba, Alcazar de Colon (czyli potężna twierdza z początku XVI wieku) oraz Pałac Narodowy (siedziba prezydenta Dominikany) – oto najważniejsze atrakcje, jakimi może nas oczarować Santo Domingo.

W Puerto Plata czeka Muzeum Bursztynu, z kolei miasteczko La Romana zachwyca swoją zabudową i unikalnym klimatem. Dla turystów lubiących przyrodę, kuszącym celem wycieczki będzie Półwysep Samana i ark Narodowy Los Haitses, przyciągający unikalnymi lasami namorzynowymi. Wielkie wrażenie na turystach robi też miasteczko Jarabacoa, którego wielkim walorem jest położenie u stóp pasma górskiego Kordyliery Środkowej. Urlop w jego rejonie chętnie spędzają miłośnicy aktywnego wypoczynku, dla których Dominikana tonie tylko rajskie plaże, ale i tereny świetnie nadające się do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.