Urlop to czas, kiedy należy solidnie odpocząć od pracy i uciec od szarej rzeczywistości.

Przynajmniej raz w roku należy pozwolić sobie na ekskluzywne wakacje podczas, których będzie można zrelaksować się pod względem fizycznym i psychicznym. Na świecie są setki przepięknych miejsc, które warto odwiedzić.

Tanzania – Kilimandżaro i nie tylko!

Dla amatorów zagranicznych wycieczek świetnym pomysłem na spędzenie urlopu będzie Tanzania. Państwo położone w Afryce wschodniej ma wiele do zaoferowania turystom. Dla miłośników górskich wypraw Tanzania jest rajem, ponieważ na jej terenie znajduje się Kilimandżaro, czyli najwyższy szczyt kontynentu.

Oczywiście wspięcie się na szczyt wymaga długich przygotowań, ale samo podziwianie góry może dać dużo satysfakcji. Oprócz Kilimandżaro Tanzania słynie też z pełnego dzikich ssaków parku narodowego Serengeti.

Tutaj przeczytasz jeszcze więcej o egzotycznych i ekskluzywnych wakacjach w Tanzanii.

Turcja – niezapomniane wakacje

Kolejnym zagranicznym miejscem, gdzie można spędzić ekskluzywne wakacje jest Turcja. Słynie z różnorodności kulturowej, pięknych zabytków oraz pysznego jedzenia.

Podczas wycieczki do Turcji warto zatrzymać się w Stambule. Jest to miasto zabytków, wśród których należy wymienić mi.in. Wieżę Galata, Cysternę Bazyliki czy muzeum Hagia Sofia. Dla amatorów niezwykłych krajobrazów świetnym miejscem na urlop może być Kapadocja. Jest to kraina, której krajobraz przypomina strukturę księżyca.

Zakopane – relaks w Tatrach

Z rodzimych zakątków warto wymienić Zakopane jako miejsce, gdzie można spędzić ekskluzywny urlop na terenie Polski. Jest to miejscowość nastawiona na ruch turystyczny, dlatego pełno tam pensjonatów, w których można nie tylko spędzić noc, ale też skorzystać ze stref SPA i specjalnych zabiegów zdrowotnych oraz masaży. Wieczorami warto udać się do lokalnych restauracji, gdzie gra góralska muzyka na żywo i można zjeść pyszne, regionalne przysmaki.