Stworzenie projektu i budowa Burj Khalifa z pewnością wymagało połączenia wizjonerskich ideałów i niepodważalnej wiedzy matematyczno-fizycznej. 

Dzięki temu projekt zgromadził inspirującą liczbę faktów, liczb i statystyk. Nie każdy wie, że najwyższy budynek świata bije na głowę inne budowle również w innych kategoriach!

W jakich kategoriach Burj Khalifa jest niekwestionowanym liderem?

Posiadając 828 metrów, a przy tym ponad 160 pięter Burj Khalifa zajmuje pierwsze miejsce w rekordach takich jak:

Najwyższa konstrukcja wolnostojąca na świecie

Najwyższy budynek świata jest ponad trzy razy wyższy, niż Wieża Eiffla i prawie dwa razy wyższy, niż Empire State Building. Więcej o najciekawszych budowlach z całego świata przeczytasz w portalu skyscrapers.pl.

Największa liczba pięter na świecie

Ma 160 pięter, co oznacza, że żaden inny budynek nie posiada ich więcej! Dodatkowo Burj Khalifa ma 2 podziemne poziomy, które służą jako miejsca parkingowe.

Najwyższy odkryty taras widokowy na świecie

Na szczycie Burj Khalifa można zwiedzić niezwykły taras widokowy, który znajduje się na 148 piętrze, na wysokości 555 metrów. Turyści mogą podziwiać widoki nie tylko z patio, ale też luksusowego salonu.

Winda o najdłuższym dystansie podróży na świecie

Burj Khalifa może pochwalić się najszybszymi na świecie piętrowymi windami, które umożliwiają pasażerom pokonanie największego dystansu, jaki jest obecnie możliwy za pomocą windy. Najwyższy przystanek windy mieści się na wysokości 636 metrów! A maksymalna prędkość, jaką osiąga winda to 36 km/h (600 m/min). Podróż na ostatnie piętro, na które dojeżdża winda, i na którym mieści się taras widokowy, zajmuje mniej niż minutę!