Marsa Alam jest jednym z najpopularniejszych kurortów, jakimi może się pochwalić Egipt. Kto chce spędzić wczasy nad Morzem Czerwonym, nacieszyć się relaksem na tutejszych plażach oraz spędzić czas na nurkowaniu, ten w rejonie Marsa Alam z pewnością nudzić się nie będzie.

Jakimi atrakcjami kuszą nas lokalne biura podróży?

Marsa Alam to nadmorskie miasteczko, na terenie którego nie brak miejsc idealnych do wypoczynku. Kuszą piękne plaże oraz port, który w dziejach Egiptu odegrał ważną rolę, kusi pełna atrakcji okolica. Gdzie warto się wybrać? Jedną z ciekawszych propozycji, z jakich mogą skorzystać osoby spędzające wczasy w Marsa Alam, są podwodne wycieczki. Nad Morzem Czerwonym nie brak miejsc rewelacyjnie nadających się do nurkowania, przy czym rejon Marsa Alam jest pod tym względem wyjątkowo ciekawy. Oprócz tego można uprawiać także sporty wodne takie jak wakeboarding i kitesurfing. Kuszą pobliskie rafy koralowe oraz miejsca, w których można pływać wśród kolorowych ryb i żółwi, kuszą takie atrakcje, jak Sha’ab Samadai – Rezerwat Dzikiej Przyrody, który stał się dumą Marsa Alam i jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Egipcie.

Marsa Alam może się też świetnie sprawdzić jako punkt wypadowy dla tych, którym marzą się historyczne wycieczki po Kraju Faraonów. Lokalne biura podróży chętnie organizują wyprawy do Kairu czy Luksoru, dzięki czemu każdy turysta spędzający wczasy nad Morzem Czerwonym ma szansę na spotkanie z cennymi pamiątkami z czasów starożytnych. Inną ofertą, z której turyści korzystają bardzo chętnie, są wycieczkowe rejsy po Nilu – rzece, która swoim pięknem i potęgą może oczarować każdego.