arzy Ci się odpoczynek? Wycieczka, która naprawdę będzie udana? Gwarantujemy, że Chorwacja Cię nie zawiedzie! Bałkański klimat, piękne plaże i krystaliczne morze sprzyjają dobremu samopoczuciu i relaksowi. Jeśli do tego dodamy klimatyczne miasteczka, wspaniałą śródziemnomorską kuchnię i wszem otaczające piękne krajobrazy, mamy przepis na udany urlop! Chorwackie kurorty są niezwykle gościnne i tętniące życiem. Możemy tam liczyć na mnóstwo atrakcji i wspaniałe wspomnienia.

Pogoda w Chorwacji: czyli na, kiedy zaplanować wypoczynek?

Choć właściwie Chorwacja jest atrakcyjna przez cały rok, to jej sezon letni przyciąga najwięcej turystów. Wypada on na: czerwiec, lipiec i sierpień. To wtedy możemy tu liczyć na najwyższe temperatury powietrza, jak i wody. W lipcu i sierpniu często bywa upalnie, gdyż temperatury przekraczają nawet 30 stopni Celsjusza. Poza tym lato tu jest naprawdę słoneczne i przyjemne. Najzimniejsza pora przypada z kolei na sam początek roku, czyli od stycznia do marca.

Dlaczego, właśnie Chorwacja? Poznaj 5 powodów!

1. Ma wspaniale walory naturalne. To właśnie one decydują o pięknych krajobrazach, jakie tu spotkamy. Plaże, przejrzysta woda, wspaniałe zatoki, malownicze wyspy i wysepki, to jeszcze nie wszystko. Warto, odwiedzić będąc w Chorwacji Park Narodowy Jezior Plitwickich, który stanowi klejnot przyrody! Znajduje się tam, 16 przepięknych jezior, połączonych niemal 100 wodospadami.

2. Jest bogata w zabytki i pozostałości historyczne! Wiele chorwacki miast posiada urocze starówki i jest pełne zabytkowych kamienic. Na przykład w miejscowości Trogiru zobaczymy jeszcze średniowieczny układu ulic i budynków. Wspaniałe zabytki zobaczymy również w Splicie między innymi Pałac Dioklecjana, czy też w Porecu, gdzie zachowała się najsłynniejsza budowla w stylu bizantyjskim — Bazylika Eufrazjusza!

3. Tętni życiem dniem i nocą! Chorwacja słynie z pełnych atrakcji kurortów, które ochoczo przyjmują turystów niemal przez cały rok. To miejsca pełne barów, klubów, lokalnych i nie tylko restauracji oraz różnorodnych miejskich atrakcji.

4. Oferuje przepyszną kuchnię śródziemnomorską. Wizytówką chorwackiej kuchni są z pewnością ryby i owoce morza. Do popularnych przystawek zalicza się owcze sery i oliwki. Poza tym charakterystyczna dla regionu jest zupa warzywna, czy też gulasz z dziczyzny. Nie brakuje słodkich, dojrzewających w słońcu owoców i wysokiej jakości oliw.

5. Wakacje w Chorwacji nadal plasują się w atrakcyjnej cenie! Jeśli chodzi o wycieczki organizowane przez biura podróży, można zauważyć, że wypadają one cenowo, często korzystniej niż wycieczki nie tylko do miejsc egzotycznych, ale też wielu Europejskich krajów, chociażby do Hiszpanii. Jeśli chodzi o koszty za różne atrakcje, to najwyższych cen spodziewać można się w miastach takich, jak Dubrownik czy Zagrzeb. W mniejszych miejscowościach będą one natomiast znacznie bardziej przystępne.